Ekologiczne stroiki z siana, brzozy, wikliny

Korzystanie z naturalnych elementów podczas własnoręcznie robionego stroika wielkanocnego jest jak najbardziej ekologiczne i modne. Warto więc używać z siana, brzozy czy wikliny.

Jeśli chodzi o wiklinę to można korzystać z koszyczków oraz okręgów z niej zrobionych. Stanowią bardzo dobrą podstawę stroików świątecznych. Koszyczki mogą być z rączką lub bez. W tych pierwszych zwykle układa się święconkę. Rzeczy z wikliny łatwo ozdabia się innymi elementami, bo można je po prostu powtykać umiejętnie i gotowe. Podstawą dekoracji wielkanocnej może być także jakaś wiklinowa figurka – jajka, zając czy kurczak. Czasami wystarczy ładny koszyczek i wiosenna kompozycja z kwiatów. Poza tym można też dodać bazie. Natomiast z samych gałązek wierzby albo brzozy można również wykonać kompozycję, która będzie podstawą stroika. Do zrobienia takiej wielkanocnej kompozycji potrzebnych jest kilkadziesiąt sztuk gałązek wierzbowych, które układamy po dziesięć i związujemy pośrodku drucikiem. Chodzi o to, żeby od miejsca związania rozchodziły się na boki po obu stronach. Stawiamy kilka takich „bukietów” koło siebie na tacy i dodajemy cięte kwiaty, kuleczki z wikliny, piórka itp.

Co roku dużą popularnością cieszą się też podstawy pod stroiki i wieńce oraz zwierzątka z siana. Okazuje się, że zająca czy kurę z siana można też zrobić własnoręcznie. Oczywiście można po prostu wyłoży dno stroika wielkanocnego sianem, żeby go urozmaicić. Bardzo ładnie wyglądają też stroiki wyłożone mchem. Inny pomysł to obklejenie sianem doniczki. Potem można już zastanowić się jak wykonać dekorację wielkanocną w doniczce, która jest obklejona sianem. Okazuje się więc, że takie proste materiały jak siano, brzoza i wiklina są bardzo przydatne podczas przygotowań do Wielkanocy. Zazwyczaj są dodatkami do stroików, ale można też uczynić z nich główne ozdoby. Będzie to wyjątkowo ekologiczne i ciekawe. Proste dekoracje świąteczne są bardzo eleganckie. Właściwie trudniej jest zrobić interesujący stroik, który będzie się składał tylko z dwóch czy trzech rodzajów materiałów. Trzeba mieć naprawdę dobry pomysł oraz pewne zdolności. Ewentualnie można poszukać w Internecie opisu jak krok po kroku zrobić naprawdę ekologiczny stroik.