Ładne wianki wiosenne na stół, okno, drzwi

Na wielkanocnym stole można umieścić wiosenny stroik w koszyczku albo ładny wianek. Zresztą świąteczne wianki mogą ozdobić również okna czy drzwi. Wcale nie tak trudno jest zrobić je własnoręcznie.

Właściwie każdy wieniec wielkanocny, czy to na stół, okno czy drzwi, można zrobić na podstawie z wikliny. Następnie umieszcza się w niej kolejne dekoracje – bazie, bukszpan, jajeczka i kurczaczki na drucikach. Można je tez przyklejać. Żeby wianek faktycznie wyglądał wiosennie  powinien mieć na pewno jakieś zielone elementy, ale warto też umieścić w nim kwiaty. Co prawda nie będą raczej zbyt trwałe, ale za to będą ładnie wyglądać. Ewentualnie, jeśli chodzi o wianek na stół, to można go skonstruować w taki sposób, aby dało się go umieścić w jakimś okrągłym naczyniu z wodą. Kwiatom pozostawia się wtedy dłuższe łodyżki i wkłada je do wody. Z kolei w przypadku wianków na okna i drzwi trzeba się zastanowić nad tym jak je powiesić. Wianek w oknie może wisieć na ozdobnej wstążce, która zostanie przywiązana do karnisza. Natomiast ten na drzwi potrzebuje jakiejś zawieszki.

Wiosenne wianki wielkanocne można też robić z bukszpanu. Trzeba go odpowiednio ułożyć i związać. Warto dodać też kilka bazi i żonkili. Jeśli ma on być ozdobą stołu, to w środku można ułożyć kilka pisanek. Bardzo ciekawie wyglądają również wianki z gałązek brzozy czy wierzby. Jeśli są one elastyczne, to można stworzyć z nich okrąg i przewiązać w kilu miejscach. natomiast można też posklejać ze sobą mniejsze gałązki czy wręcz patyczki. Potem dokleja się kolejne ozdoby – skorupki jajek, piórka, bukszpan itp. Bardzo ładnie wyglądają też wianki na stół czy na drzwi, które zrobione są jakby w formie gniazdka. Można wówczas przymocować do ich dwa małe ptaszki i kilka białych jajeczek. Oczywiście różnego rodzaju wianki można kupić przed Wielkanocą na targach czy w kwiaciarniach, ale lepiej spróbować zrobić taką dekorację własnoręcznie, bo może to dać dużo satysfakcji. Warto wspomnieć tu jeszcze o tym, że wielkanocne wianki są odpowiednią ozdobą na groby.