Łatwe do zrobienia ozdoby wielkanocne w doniczkach

Najczęściej ręcznie robione ozdoby wielkanocne powstają w koszyczkach. Warto natomiast spróbować czasem czegoś innego, na przykład dekoracji w doniczce. Okazuje się, że może to być nawet jeszcze łatwiejsze do zrobienia.

Jak wykonać wielkanocną ozdobę w doniczce? Można po prostu kupić jakieś wiosenne kwiatki w doniczce – żonkile, krokusy, stokrotki i nieco je udekorować. Wystarczy wbić do ziemi kilka bazi i gałązki bukszpanu. Poza tym można obtoczyć kwiatka delikatną suszoną trawką, siankiem czy wianuszkiem z bukszpanu. Nieco inny pomysł polega na udekorowaniu doniczki. Bez wątpienia wiosenne kwiaty to ozdoba wielkanocna sama w sobie, doniczka natomiast nie zawsze wygląda równie ładnie. Dlatego można ją otoczyć ciekawym papierem czy bibułą i obwiązać wstążeczką. Wyklejenie doniczki mchem to też interesująca propozycja. Ewentualnie można ją wykleić makaronem i potem pomalować. Niektórzy natomiast kupują specjalne osłonki wiklinowe, gliniane lub metalowe, które nawiązują kolorystyką lub wzorkami do Wielkanocy.

Ładną doniczkę można też wykorzystać jako bazę stroiku, zamiast koszyka. Wypełnia się ją wówczas gąbka, a następnie wbija bazie, bukszpan, pisanki czy kurczaczki na druciku. Ewentualnie różne elementy stroiku można doklejać. Wtedy bez problemu można wykorzystać pisanki czy w ogóle jajka, ich skorupki itp. Uroczo wyglądają małe doniczki, w których mieści się jedno jajko, z rzeżuchą i stokrotką. Poza tym w małej doniczce możną też umieścić gąbkę i wbić do niej patyczek, na którym zamocowana będzie kolorowa wydmuszka. W doniczkach można też umieszczać kwiaty z papieru czy bibuły oraz kurczątka pod nimi. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, a pomysły zaczną pojawiać się same jeden po drugim. Jeśli ktoś zastanawia się nad odpowiednią wiązanką wielkanocną na cmentarz, to może zanieść tam właśnie kompozycję w doniczce. Będzie dosyć trwała i przede wszystkim ładna. Najlepiej, aby zawierała żywe kwiaty. Powinny przetrwać jakiś czas nawet bez podlewania. Zresztą wiosną dość często pada drobny deszczyk.